IMG-LOGO


Haberler Altın Altın Yükselir mi

Altın Yükselir mi

Altın Yükselir mi
Altın vadeli işlem fiyatları Çarşamba günü erken ABD işlemlerinde daha düşük seviyelerde yer alıyor. Ünlü analist Jim Wyckoff bugün altın fiyatlarının iki önemli gelişmeyi beklediğini açıkladı.

Altın piyasası, Başkan Trump’ın Kongre’deki ABD teşvik paketi tartışmalarına son verilmesi çağrısında bulunan tweetinin ardından Salı günü öğleden sonra keskin bir şekilde satıldı. Son zamanlarda altın piyasası, güvenli liman varlıklarından çok ham bir emtia gibi hareket ediyor. Sarı metal,ABD hisse senedi endeksleriyle birlikte günlerdir birlikte hareket ediyor. Aralık altın vadeli işlemleri 19,30 $ düşüşle 1,889,50 $ ve Aralık Comex gümüş vadeli işlemleri ise 0,296 $ düşüşle 23,625 $ oldu.


Küresel Borsalar


ABD hisse senedi endeksleri, New York günlük seansını daha yüksek seviyeye çıkarmaya çalışıyor. Başkan Trump’ın Demokratlarla ek Covid teşvik paketi müzakerelerine son verilmesi çağrısında bulunan bir tweetinin ardından Salı öğleden sonraki satıştan sonra, biraz toparlandı. Konu havada kalmaya devam ediyor ve Kongre’nin yakında Amerikalılar ve ABD işletmeleri için bir teşvik planı üzerinde anlaşmaya varacağına dair hala şüpheler var.

Hafta ortasındaki ABD veri noktası, Çarşamba öğleden sonra yayınlanacak olan son toplantıya ait FOMC tutanaklarıdır. Fed Başkanı Jerome Powell Salı günü yaptığı konuşmada, ABD ekonomisinin Covid-19 kilitlenmelerinden beklenenden daha hızlı toparlandığını söyledi, ancak iyileşme hızının son zamanlarda yavaşladığını ve ABD ekonomisi önünde uzun bir “sarsıntı” olabileceğini de sözlerine ekledi.

Bugünün erken saatlerinde önemli dış piyasalar ABD doları endeksinin biraz daha yüksek olduğunu görüyor. Nymex ham petrol fiyatları daha düşük ve varil başına 39,75 $ civarında işlem görüyor. 10 yıllık ABD Hazine bonosu getirisi şu anda % 0,76 civarında işlem görüyor.

Çarşamba günü yayınlanacak ABD ekonomik verileri, haftalık MBA mortgage uygulamaları anketini, FOMC verilerini, tüketici kredisini ve haftalık DOE likit enerji stokları raporunu içeriyor.

 
Etiket:

Yorumlar

Piyasa Özeti

BirimSatış
Dolar32.569
Euro34.793
Sterlin40.47
Ons$2325.6
Gram Altın2538.79
Çeyrek Altın4136
Cumhuriyet Altını16870
Ham Petrol$82.74

Dolar, Euro, İngiliz Sterlini, Kanada Doları, İsviçre Frangı, Sudi Arabistan Riyali, 100 Japon Yeni, Avusturalya Doları, Norveç Kronu, Danimarka Kronu, İsveç Kronu, Kuveyt Dinarı, Rus Rublesi, Rumen Leyi, Katar Riyali, Pakistan Pupisi, Bulgar Levası, İran Riyali, Çin Yuanı, Kaç, TL, Yapar, Eder, Döviz Fiyatları, Güncel Döviz Kurları, forex, satış, exchange, currency, piyasam.net, piyasa, haberler, döviz, altın fiyatları, demir fiyatları