IMG-LOGO


Haberler Borsa Borsalar Yükselecek

Borsalar Yükselecek

Borsalar Yükselecek
George Soros ve Stevie Cohen gibi isimlere teknik analiz verileri sağlayan 73 yaşındaki ünlü analist Tom Demark borsaların şubat ayı zirvelerine geri döneceğini öngörüyor

Korona virüs etkisindeki Wall Street borsalarında ikinci dip sesleri yankılanmaya devam etse de Tom Demark’ın borsaların yükseleceğine olan inancı tam. Borsa araştırmaları firması Demark Analytics’in başındaki ünlü teknik analist borsaların yukarı yönlü hareket için daha fazla alanı olduğunu öngörüyor.

Demark’ın tahminleri, Wall Street’in ünlü isimleri George Soros ve Stevie Cohen gibi isimler tarafından takip ediliyor. Servet danışmanlığı şirketi Ritholtz’un CEO’su Josh Brown, Demark’ı tanımlarken, “Herkesin piyasa zamanlayıcısı olmak istediği bir dünyada, Demark’ın çağrılarını takip etmek yerine çok daha kötüsünü yapabilirsiniz” ifadelerini kullanıyor. Marketwatch haberinde Demark için, “Ortalama yatırımcılar alım-satım stratejilerine odaklanırken Demark Analytics göstergelerine erişen borsacılardan para kazanıyor” ifadelerine yer veriyor.

73 yaşındaki tecrübeli analist Bloomberg’e verdiği röportajda S&P 500 endeksinin tepe noktaya ulaşmadan önce 3.500 bandını geçeceğini öngördü. Analistin öngörüleri dört günlük borsa performansını karmaşık göstergelerle karşılaştırdığı gizli bir momentum formülüne dayanıyor.

Teknik analist S&P 500 endeksinin bu sene içerisinde rekor performanslar gösteren Nasdaq endeksini daha geniş perspektifte yakalayabileceğini Dow Jones endeksiyle birlikte şubat ayı zirvelerini tekrar görebileceklerini tahmin ediyor.

S&P 500 endeksinin böyle bir ralliyi gerçekleştirebilmesi için şu anki seviyesinden %8 oranında tırmanması gerekiyor.

Demark Bloomberg’e verdiği röportajda S&P 500 endeksinin Nasdaq’ı yakalaması öngörüsüyle alakalı, “Yetişmesi çok hızlı olacak ve bu birçok kişiyi hazırlıksız yakalayacak” ifadelerine yer verdi.
Wall Street teknoloji hisseleriyle yükseldi 

Araştırma şirketi Factset’in verilerine göre S&P 500 endeksi halihazırda 23 Mart dip noktasından bu yana %46 oranında bir yükseliş gerçekleştirdi. Dow Jones aynı dönemde %44 oranında yükselirken teknoloji ağırlıklı Nasdaq endeksi %56 oranında güçlü bir çıkış yakaladı.

Tesla,  Microsoft,  Facebook,  Apple, Amazon, Netflix ve Google’ın çatı şirketi Alphabet de dahil olmak üzere büyük sermayeli teknoloji hisse senetleri, bu ralliye orantısız bir yükselişle katkıda bulundu. Bu hisselerin aşırı yükselişi finans ve enerji sektörü gibi ekonomik açıdan daha hassas olarak kabul edilen sektör hisselerinin ayakta kalmasını sağladı.

Analistler Wall Street endekslerinde yapılan hamleleri incelediklerinde rallinin teknoloji ve e-ticaret devlerinin dışındaki sektörlere yayıldığının işaretlerini gördüklerini belirtiyorlar.

Yorumlar

Piyasa Özeti

BirimSatış
Dolar19.195
Euro20.73
Sterlin23.144
Ons$1865.2
Gram Altın1165.91
Çeyrek Altın1906
Cumhuriyet Altını7789
Ham Petrol$79.92

Dolar, Euro, İngiliz Sterlini, Kanada Doları, İsviçre Frangı, Sudi Arabistan Riyali, 100 Japon Yeni, Avusturalya Doları, Norveç Kronu, Danimarka Kronu, İsveç Kronu, Kuveyt Dinarı, Rus Rublesi, Rumen Leyi, Katar Riyali, Pakistan Pupisi, Bulgar Levası, İran Riyali, Çin Yuanı, Kaç, TL, Yapar, Eder, Döviz Fiyatları, Güncel Döviz Kurları, forex, satış, exchange, currency, piyasam.net, piyasa, haberler, döviz, altın fiyatları, demir fiyatları