IMG-LOGO


Haberler Kripto Para Wall Street Devleri Bitcoini Kucaklıyor Makro Eğilim Neye İşaret Ediyor?

Wall Street Devleri Bitcoini Kucaklıyor Makro Eğilim Neye İşaret Ediyor?

Wall Street Devleri Bitcoini Kucaklıyor Makro Eğilim Neye İşaret Ediyor?
Ağustos ayının sonlarında zirve yaptığından bu yana Bitcoin fiyatı, kripto para birimini 9.800 dolara kadar düşüren güçlü bir çöküş  yaşadı. BTC şimdi yılın en yüksek seviyesinin %21 oranında aşağısında işlem görüyor. Bu kısa vadeli zayıflığa rağmen, analistler kripto para biriminin uzun vadeli eğiliminin bozulmadan kaldığı konusunda ikna olmaya devam ediyor.

Ikigai Asset Management için çalışan bir Bitcoin analisti, son zamanlarda Bitcoin’in güçlenmeye hazır olduğunu öne sürdü. Analist, lider kripto para birimi fiyatı açısından zayıf olsa da geleneksel ekonomiler zayıfladıkça içsel değerinin arttığını gösteren bir dizi makroekonomik eğilime atıfta bulundu.

Analist ve uzmanlar: Bitcoin’in makro eğilimi hala olumlu

Kripto fonu Ikigai Asset Management’ın strateji başkanı Hans Hague, kısa vadede fiyatındaki herhangi bir zayıflığa rağmen hala Bitcoin’in gelecekte çok güçleneceğini iddia ediyor. Analist Bitcoin’e duyulan ihtiyacın her zamankinden daha büyük olduğu gösteren makroekonomik ve jeopolitik eğilimleri ana hatlarıyla açıkladı.
 
ABD şu anda potansiyel bir küresel dolar kıtlığı oluşturan makroekonomik eğilimler nedeniyle toplu para basmaya devam etmesi gereken bir noktada. Bu, neden henüz “gerçek” enflasyonist eğilimlerin olmadığını açıklayabilir. ABD, birçok ekonomist ve analiste göre, büyük bir sorunla yüzleşiyor. Analiste göre Bitcoin, itibari paranın merkezi aktörler tarafından sürekli olarak değer kaybettiği bir dünyada doğal bir çözümdür.

Bitcoin Fiyatı 300 Doları Sildi! İşte Teknik Analiste Göre, Sıradaki Hedefler

Wall Street devleri Bitcoin’i kucaklıyor

Kurumsal ve Wall Street dünyasında, Bitcoin ve diğer kripto paraları benimsemeye başlayan kayda değer yatırımcılar ve yöneticiler var. Bu yatırımcılar arasında en önemlisi MicroStrategy’in CEO’su Michael J. Saylor, şirketinin Bitcoin’i birincil rezerv varlığı olarak benimsediğini açıkladıktan sonra manşetlere girdi.

Bundan önce Wall Street milyarderi Paul Tudor Jones, Bitcoin’i kucakladı. Müşterileriyle paylaştığı bir araştırma notunda ve bir CNBC röportajında ​​ Paul Tudor Jones, net varlıkların ve şirket fonlarının %1-2’sini BTC’ye tahsis ettiğini duyurdu. Paul Tudor Jones BTC’yi, bugün gördüğümüz gibi olağanüstü makroekonomik eğilimlere karşı uygun bir korunma yöntemi olarak vurguluyor.

Yorumlar

Piyasa Özeti

BirimSatış
Dolar27.231
Euro29.009
Sterlin33.356
Ons$1925.5
Gram Altın1722.75
Çeyrek Altın2813
Cumhuriyet Altını11511
Ham Petrol$82.74

Dolar, Euro, İngiliz Sterlini, Kanada Doları, İsviçre Frangı, Sudi Arabistan Riyali, 100 Japon Yeni, Avusturalya Doları, Norveç Kronu, Danimarka Kronu, İsveç Kronu, Kuveyt Dinarı, Rus Rublesi, Rumen Leyi, Katar Riyali, Pakistan Pupisi, Bulgar Levası, İran Riyali, Çin Yuanı, Kaç, TL, Yapar, Eder, Döviz Fiyatları, Güncel Döviz Kurları, forex, satış, exchange, currency, piyasam.net, piyasa, haberler, döviz, altın fiyatları, demir fiyatları